הבחירה הראשונה ותמיד תהיה

הייתה לי התלבטות לא קטנה מה ללכת ללמוד. כל המבוגרים אמרו לי שאני חייבת לעשות בחירה חכמה מתוך מחשבה תחילה כי בכל זאת לומדים לא רק בשביל הדיפלומה אלא בעיקר כדי למצוא בזה פרנסה וגם ככה זו משימה לא פשוטה כי יש מיתון תמידי אז חייבים ללכת ללמוד מקצוע נדרש שיש לו ביקוש.

והצעירים- או יותר נכון לומר- החברות שלי- הן בעד ללכת ללמוד משהו בשביל הנשמה- משהו שמעניין אותי ונראה לי שלא אתעמם בו כי זה בכל זאת שלוש שנים לפחות. אה- וכמובן- לא ללכת ללמוד מקצוע רק של בנות כמו עבודה סוציאלית כי מזה לא ייצא לי שידוך. אז אני חייבת להודות שהבחירה לא הייתה פשוטה וזה אמנם התחיל בלפתוח את הידיעון של המכללה והמשיך באיזה סקר שוק של כל מקצוע- מה הוא כולל ומה אפשר לעשות עם זה אחרי התואר. וקינחתי בלעבור על מודעות דרושים בתחומי הלימודים כדי להבין אם באמת מחפשים עובדים בתחום ואם לא מדובר רק בעובדים עם ניסיון קודם כי את זה לא יהיה לי אחרי הלימודים.

אז אחרי הבחינות שעשיתי, הלימודים שהכי ענו על הדרישות בהתאם לדעה המבוגרת והצעירה היו לימודי ביולוגיה – גם מעניינים ועשירים וגם כאלה שיוכלו לקדם אותי מקצועית. אמנם זה לא שיש הרבה הצעות עבודה בתחום הביולוגיה ויכול להיות שזה יהיה מאתגר אבל לגמרי נראה שזה הכיוון הנכון ביותר ושזה משהו שאוכל להיות טובה בו.

אז זהו, הסיפור מאחורי ההחלטה.

פוסטים קשורים

הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת

קרא עוד »

ללמוד חכם

תקופת בחינות? עבודות שנשארו לכם להגשה? לא מצליחים להתרכז? מי מאיתנו לא מכיר את המאבק הפנימי הזה בין החובה לשבת

קרא עוד »

יומולדת

יש לי יום הולדת עוד מעט ואני ממש מתבאסת שעכשיו החופש הגדול. הייתי רוצה דווקא לחגוג עם התלמידים שלי את

קרא עוד »

בואי כלה

אני באה! אני באה! רק רגע, תנו לנשום, תנו לעכל את השינוי שהולך לבוא. אני מבטיחה לבוא, רק תנו לי

קרא עוד »

עלבון

בשבוע שעבר בהפסקה הגדולה ישבתי בחצר והשגחתי על הילדים, תוך כדי שיחה עם חברה לעבודה. דיברנו על העבודה ועל הופעה

קרא עוד »