החינוך בדרך הנכונה

הרבה נאמר על מערכת החינוך והרבה עוד יאמר, הרבה מן הביקורת היא מוצדקת לגבי הצורך שלה להתחדש ולהתאים את עצמה לקידמה, לשינויים שחלו במשך השנים, לצורך שלה לדאוג ולמצוא דרך להגיע למגוון רחב של ילדים, הצורך לעודד שונות ויצירתיות, לחשוב מחוץ למסגרת..

אבל אני באמת חושבת שיש כבר תקופה ארוכה מגמה לכיוון חיובי, הרבה מוסדות דואגים להכשיר מורים אשר ידאגו לחנך וללמד ילדים עם שונות, עם קשיים, לתת להם סיכוי להשתלב וזה דבר שלחלוטין לא היה קיים בעבר.

קראתי את הכתבה הזאת http://bu.mcity.co.il/?id=6201702211014057 על מוסד הלימודים שבו למדתי אני והייתי גאה לראות על התכנית הזאת של לימודי תעודה שמכשירה מורים לחינוך מיוחד לעבוד עם ילדים על רצף האוטיזם. כל כך חשוב לתת למורים כלים לעבוד עם אותם ילדים ובאמת לראות אותם ולדעת לעזור להם ללמוד, להשתלב, זה חשוב להם ברמה האישית, המשפחתית ולנו כמובן כחברה.

נכון שיש עוד הרבה מה לעשות אבל צעד צעד נגיעה לשם. אני רואה הרבה מורות מוכשרות סביבי שמגיעות למקצוע עם תחושת שליחות, עם רצון להשפיע ולחנך לערכים חשובים. זה לא תמיד פשוט לעמוד מול כיתה של מעל 30 ילדים ולהצליח להגשים את כל המטרות שלך כמורה..גם שם צריך להעשות שינוי והוא אכן נעשה בחלק מהערים אבל יש עוד דרך לפנינו.

פוסטים קשורים

הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת

קרא עוד »

ללמוד חכם

תקופת בחינות? עבודות שנשארו לכם להגשה? לא מצליחים להתרכז? מי מאיתנו לא מכיר את המאבק הפנימי הזה בין החובה לשבת

קרא עוד »

יומולדת

יש לי יום הולדת עוד מעט ואני ממש מתבאסת שעכשיו החופש הגדול. הייתי רוצה דווקא לחגוג עם התלמידים שלי את

קרא עוד »

בואי כלה

אני באה! אני באה! רק רגע, תנו לנשום, תנו לעכל את השינוי שהולך לבוא. אני מבטיחה לבוא, רק תנו לי

קרא עוד »

עלבון

בשבוע שעבר בהפסקה הגדולה ישבתי בחצר והשגחתי על הילדים, תוך כדי שיחה עם חברה לעבודה. דיברנו על העבודה ועל הופעה

קרא עוד »