פיתרון קטן לבעיה גדולה

קרה לי בשבוע שעבר מקרה שלימד אותי משהו חשוב – לפעמים הפיתרון לבעיה הוא הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבנו, ולפעמים אנחנו כל כך נסחפים עם הניסוינות למצוא את הפיתרון המסובך שאנחנו לא שמים לב למה שמונח לנו מתחת לאף.

וזה הסיפור – יום שלישי בערב ופתאום האינטרנט לא עובד. מכבה ומדליקה, מוציאה ומחזירה, ושום דבר לא עוזר. לרגע אחד יש אינטרנט ואני מאושרת, אבל אחרי שתי דקות הוא שוב נופל ואני מתוסכלת נורא. אז אני מזמינה טכנאי, כמובן, כי מה עוד אפשר לעשות? ואז אומרים לי שהוא יבוא רק בחמישי בבוקר. מה אני אעשה יומיים בלי אינטרנט?!

אני מתעצבנת ומרחמת על עצמי, אבל מחכה בסבלנות. ואז חמישי בבוקר ומגיע טכנאי ובודק ובודק ובודק… ואז הוא מוציא מהתיק כבל ומחליף את זה שאצלי והכול עובד חלק. זה הכול?! כבל אחד קטן?! אז כן, זה הכול, ואני כבר שאלתי את כל העולם והתעצבנתי וחיכיתי – לשווא. רק הייתי צריכה לקנות כבל רשת (בסוף קניתי פה) והכול היה מסתדר. הלוואי שהייתי מבינה בדברים האלה ואז כל הבלגאן היה נחסך.

טוב, אולי אני צודקת שהתבאסתי, אבל האמת היא שכנראה זה לא יכול היה לעבוד אחרת. אני לא מבינה בכל הנושא הזה של חיבורי אינטרנט אז בכלל לא חשבתי שזה יכול להיות הבעיה. אבל מה? למדתי משהו בהחלט. קודם כל, שלא חייבים לעשות מיד סיפור גדול ואפשר לנסות להבין לבד ולתקן בקלות, ושנית, שבפעם הבאה אני קודם כל מחליפה כבל בעצמי. זה בטוח לא יזיק.

פוסטים קשורים

הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת

קרא עוד »

ללמוד חכם

תקופת בחינות? עבודות שנשארו לכם להגשה? לא מצליחים להתרכז? מי מאיתנו לא מכיר את המאבק הפנימי הזה בין החובה לשבת

קרא עוד »

יומולדת

יש לי יום הולדת עוד מעט ואני ממש מתבאסת שעכשיו החופש הגדול. הייתי רוצה דווקא לחגוג עם התלמידים שלי את

קרא עוד »

בואי כלה

אני באה! אני באה! רק רגע, תנו לנשום, תנו לעכל את השינוי שהולך לבוא. אני מבטיחה לבוא, רק תנו לי

קרא עוד »

עלבון

בשבוע שעבר בהפסקה הגדולה ישבתי בחצר והשגחתי על הילדים, תוך כדי שיחה עם חברה לעבודה. דיברנו על העבודה ועל הופעה

קרא עוד »