הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מה היה קורה אם היינו בוחרים בדרך השנייה. אין לנו אפשרות לבדוק "מה היה קורה אם", וזה לפעמים משאיר אותנו עם תחושה של החמצה.

אני יכולה לנסות להיזכר ולמצוא כמה וכמה אירועים שבהם ההחלטה שלי התבררה כלא נכונה, אבל אני גם יכולה בקלות הלצביע על הרבה החלטות נכונות, אבל אני באמת לא יכולה לדעת אם בחירה אחרת הייתה מובילה אותי למקום טוב יותר או אולי דווקא גרוע יותר. גם ההחלטה הכי טובה וחכמה יכולה להתברר בסוף כטעות, אבל אי אפשר לדעת את זה מראש.

אני מודה שלפעמים אני חושבת על האפשרויות שלא בחרתי בהן ומנסה לדמיין מה היה קורה אם הייתי בוחרת אחרת. למשל אם הייתי בוחרת תחום לימודים אחר הייתי נמצאת היום במקום אחר לגמרי אולי, ואולי דווקא הייתי מגיעה בדיוק לאותו מקום. אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי ללמוד חינוך ואני נהנית מהעבודה שלי, אבל נתקלתי בכתבה על לימודי חינוך מיוחד https://www.0404.co.il/?p=483640 ונזכרתי בהתלבטות שהייתה לי אז כשנרשמתי ללימודים – אולי הייתי צריכה לבחור אחרת? לאן הבחירה הזאת הייתה מובילה אותי? אני לעולם לא אדע.

זאת כנראה בדיוק הסיבה לזה שקשה לנו לקבל החלטות. יש אנשים שטובים בזה יותר ויש כאלה שפחות, אבל לכולם זה אתגר משמעותי. אם היינו יודעים את העתיד, היינו יכולים אולי להחליט טוב יותר, אבל הרי הבחירות שלנו הן אלה שקובעות את העתיד שלנו… וזאת כבר שאלה פילוסופית מורכבת מדי!

פוסטים קשורים

הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת

קרא עוד »

ללמוד חכם

תקופת בחינות? עבודות שנשארו לכם להגשה? לא מצליחים להתרכז? מי מאיתנו לא מכיר את המאבק הפנימי הזה בין החובה לשבת

קרא עוד »

יומולדת

יש לי יום הולדת עוד מעט ואני ממש מתבאסת שעכשיו החופש הגדול. הייתי רוצה דווקא לחגוג עם התלמידים שלי את

קרא עוד »

בואי כלה

אני באה! אני באה! רק רגע, תנו לנשום, תנו לעכל את השינוי שהולך לבוא. אני מבטיחה לבוא, רק תנו לי

קרא עוד »

עלבון

בשבוע שעבר בהפסקה הגדולה ישבתי בחצר והשגחתי על הילדים, תוך כדי שיחה עם חברה לעבודה. דיברנו על העבודה ועל הופעה

קרא עוד »