עבודה, לימודים?

אני לא באמת מכירה יותר מידע סטודנטים שמצליחים לסיים 3 שנות לימודים מבלי לעבוד בכלל. אולי בשנה הראשונה צריכים קצת זמן של לימודים נטו כדי להתרגל למסגרת החדשה אבל אחרי זה כבר אין יותר מידי תירוצים. ובכל זאת, למצוא עבודה בשילוב עם לימודים שחשובים לך ושאתה רוצה להגיע לשיעורים ולא רק לבל את התעודה בסיום, זה לא משהו שמאוד קל ליישום. אז כמה עצות שעזרו לי למצוא את העבודה שלי עכשיו ודברים שלמדתי על בשרי בצורה הפחות נעימה:

אל תתחייבו מוקדם מידי

למרות הפיתוי לעבודה שמציעה יציבות ונראית מסודרת, לא כדאי להתפתות להתחייב בכתב לעבודה שמחייבת מינימום משמרות ואתם לא בטוחים שתוכלו לעמוד בה. להישאר בסוף בלי עבודה ועם קנס כספי זה לא תענוג גדול ולא משנה כמה יגידו לכם שלגבות קנס מעובדים על זה זה לא חוקי, עדיין החברות הגדולות עושות את זה.

תחשבו יצירתי

יש הרבה אפשרויות לעבודות סטודנטים. אף אח לא מחייב אתכם לעבוד כמוקדנים אם אין לכם גישה לאנשים או סבלנות לשבת ולדבר בטלפון. אפשר לחפש עבודה בחנות, במלצרות/ ברמנות/ הדרכה וכיוצא בזה. אם אתם טובים וכישרוניים במשהו- נסו אולי לפתח את זה ולמצוא לא רק תחביב אלא גם סוג של הכנסה.

עיסוק בתחום הלימודים

נסו למצוא עבודה שמתאימה לסטודנטים בתחום שאתם לומדים. הסבירות גבוהה שהעבודה תהיה יותר מעניינת ומקורית ואולי גם תאפשר לכם להתפתח במקום שיציע לכם עבודה מקצועית כשתסיימו את התואר ותהיו מוכרים בשטח

פוסטים קשורים

הדרך שלא הלכתי בה

בכל החלטה שאנחנו עושים, אנחנו בוחרים דרך, נתיב שאליו הבחירה שלנו מובילה. הבעיה היא שאנחנו אף פעם לא יכולים לדעת

קרא עוד »

ללמוד חכם

תקופת בחינות? עבודות שנשארו לכם להגשה? לא מצליחים להתרכז? מי מאיתנו לא מכיר את המאבק הפנימי הזה בין החובה לשבת

קרא עוד »

יומולדת

יש לי יום הולדת עוד מעט ואני ממש מתבאסת שעכשיו החופש הגדול. הייתי רוצה דווקא לחגוג עם התלמידים שלי את

קרא עוד »

בואי כלה

אני באה! אני באה! רק רגע, תנו לנשום, תנו לעכל את השינוי שהולך לבוא. אני מבטיחה לבוא, רק תנו לי

קרא עוד »

עלבון

בשבוע שעבר בהפסקה הגדולה ישבתי בחצר והשגחתי על הילדים, תוך כדי שיחה עם חברה לעבודה. דיברנו על העבודה ועל הופעה

קרא עוד »